מלונות ישרוטל

אמנות באוריינט ירושלים

חיפוש חופשה
לבחירת מלון או אזור
לבחירת מלון או אזור
בחירת תאריכים
בחרו הרכב חדרים
חדרים:1 מבוגרים:2 ילדים:ללא תינוקות:0
חדר 1
מבוגרים
2
ילדים
0
תינוקות
0
טסים:ללא
יש לך קוד הטבה?
חזור לעמוד........
אמנות באוריינט ירושלים
 • אוסף האמנות המוצג במלון אוריינט ירושלים, מייצג את האמנות הישראלית במיטבה, החל מאמנים ישראלים מפורסמים בעולם, ועד לסטודנטים שנה ג' מבצלאל (2017). האוסף מייצג מנעד אמנותי רחב מאוד, מעין תמונת מראה רטרוספקטיבית של העשייה האמנותית הישראלית.

  לקראת פתיחתו, ובהתאם לאווירה וההיסטוריה הייחודית של המקום, הושקעו זמן ומחשבה רבים ליצירת אוסף האמנות של המלון, אשר כולל אוסף תחריטים המוצג בחדרי המלון: 'תיקי אמן' של מיטב האמנים הישראלים, ממרכז גוטסמן לתחריט שבקיבוץ כברי, שהוצגו בעשור האחרון במוזיאון ישראל ובמוזיאון תל אביב לאמנות.

  מעבר לכך מוצג במלון אוסף של 12 יצירות אמנות, מעשה ידיהם של סטודנטים שנה ג' במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל. מטרת האוסף היא לתת ביטוי גם לאמנים המצויים בראשית דרכם, וכך מימנה רשת ישרוטל סדנא ייעודית שמטרתה היתה יצירת עבודות פיסול 'מכוונת מקום', אשר תוצגנה ברחבי המלון.

  במלון גם מוצגת תצוגת קבע המוקדשת לטמפלרים, שהיו תושבי המושבה הגרמנית בין השנים 1868- 1945, וסוקרת את החותם והמורשת שהותירה הקהילה במושבה, ובכלל.

  בתצוגה פריטים אותנטיים שהיו בשימוש תושבי המושבה, אשר נרכשו מאספנים, ובהם: כלי בית, כלי עבודה חקלאיים, כלים אשר שימשו את תעשיית היין ועוד

  לצד הפריטים מוצג מידע מקיף על הטמפלרים, אמונתם הדתית והשקפת עולמם החברתית

  לקטלוג >>