מלונות ישרוטל

אמנות ברויאל ביץ' תל אביב

חיפוש חופשה
לבחירת מלון או אזור
לבחירת מלון או אזור
בחירת תאריכים
בחרו הרכב חדרים
חדרים:1 מבוגרים:2 ילדים:ללא תינוקות:0
חדר 1
מבוגרים
2
ילדים
0
תינוקות
0
טסים:ללא
יש לך קוד הטבה?
חזור לעמוד........
אמנות ברויאל ביץ' תל אביב
 • סערת מוחות

  כאשר האנושות מולידה המצאה חדשה המאתגרת את כל תפיסת מציאותה, ישנה - כמו בכל תהליך אינטגרציה - תקופת הסתגלות, בחינה, התנסויות המכילות מהלכים של משיכה ודחייה, קבלה וגיחוך. מארג סבוך המרכיב את מהות היחסים באשר הם.
  כך גם תהליך הולדתה של הבינה המלאכותית אותו אנו חווים בעת האחרונה באינטנסיביות יתרה. כל המציאות כפי שהכרנו משתנה החל מאופן חשיבתנו ועד לתהליכים הקשורים בכל תחומי החיים לרבות היצירה אמנותית. הבינה המלאכותית בתחום זה, מהווה מדיום אמנותי בפני עצמו, המאפשר יכולות יצירה אינסופיות המתפתחות בקצב מסחרר. האם האנושות תשכיל לנצל את אותו משאב ולנתב אותו למקומות מפרים ובונים?
  התערוכה "סערת מוחות" מייצרת פרספקטיבה נוספת על אותם תהליכי התקבלות המדיה החדשה. היא מעמידה את העשייה האנושית  על במה גבוהה מאוד - מעין הצבת אתגר לבינה המלאכותית - ומחזקת את האובייקט האסתטי האנושי לכדי מודל בלתי מנוצח. האמנם?
  בתערוכה מוצגות יצירות אמנות אשר חלקן מפנות לתכנים דיגיטליים, וחלקן יצירות פיסול המחזקות את מעשה ידי האדם, החוזרות אל קראפטיות שבטית עתידנית בשאלה: האם הבינה המלאכותית תשכיל יום אחד ליצור אובייקטים שאינם חיקוי של מעשה אדם, אלא זיכרון תרבותי משל עצמה?
  העיסוק בבינה ובמוח, הוא עיסוק גם ביצירתיות ובגוף - ולכן חלק מהעבודות מדמות רשתות נוירונים מוחיים, אסתטיקה כתולדה של תדרים שהוקלטו בזמן מדיטציה, שתי ידיים מיכלאנג'ליות המנסות לגעת זו בזו ולברוא עולם חדש, או זרועות אנושיות המהוות משחק שח מט בגודל ענק. החומרים בהם עשו שימוש האמנים לרוב מאוד מסורתיים: עץ, קרמיקה, נייר אורז, גבס או פורצלן. הם היוו חומר גלם להדפסות תל מימד,  כאשר בחלקם תרשימי הכנה ששורטטו בלייזר על אריחים.
  הנכם מוזמנים לשוטט בתערוכה בעזרת המפה הדיגיטלית שתוכלי לפתוח ע"י סריקת הקוד המצורף.

  זו התערוכה העשירית המוצגת ברחבי מלון רויאל ביץ' תל אביב, וכחלק מהשקעה נרחבת של רשת מלונות ישרוטל בתרבות ובאמנות מקומית עכשווית ותרומתה לעידוד יצירה ישראלית מקורית.


  אוצר: שרון תובל

  אמנים משתתפים:
  יונתן אולמן
  ורדי בוברוב
  שי עיד אלוני
  אריאלה ורטהימר
  גיא און
  הילה ליזר בג'ה
  אבינועם שטרנהיים
  יעל ברונר רובין
  אביב לה-עוז כליף
  שרן אלרן
  רונן תנחום
  אדר מיכאל סגלי
  גל בר אדון

  לקטלוג >>

  סערת מוחות    סערת מוחות