מלונות ישרוטל

ראש פינה

חיפוש חופשה
לבחירת מלון או אזור
לבחירת מלון או אזור
בחירת תאריכים
בחרו הרכב חדרים
חדרים:1 מבוגרים:2 ילדים:ללא תינוקות:0
חדר 1
מבוגרים
2
ילדים
0
תינוקות
0
טסים:ללא
יש לך קוד הטבה?
 • ראש פינה היא מושבה קטנה אך מיוחדת, הנמצאת סמוך לצפת וקצת מצפון לכנרת. ההיסטוריה שלה כוללת מפגש עם העות'מאנים, הבריטים, הצרפתים וגם היישובים הערביים שהיו מסביב בתקופות המנדט, ואפשר לראות את העדויות לכל אלו במבנים שהשתמרו ושוחזרו ובאטרקציות באזור. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על המקום המיוחד הזה, וגם על מקום לינה מיוחד הנמצא קרוב מאוד – מלון מצפה הימים של רשת ישרוטל.

  ראש פינה המושבה הוותיקה

  המושבה הוותיקה ראש פינה היא למעשה כפר ציורי ומקסים שנוסד בשנת 1882. בשנת 1878 קבוצה של 18 חלוצים ובראשם רבי אליעזר רוקח עזבו את צפת על מנת להקים מושבה חקלאית ששמה היה גיא אוני. הפרויקט כשל לאחר 3 שנים בעקבות בצורת ורעב, ושנה לאחר מכן קבוצה של חמש משפחות הגיעו מרומניה מטעם "חובבי ציון" כדי ליישב את האדמות שנרכשו ולעבד אותן. לא עבר זמן רב עד שהצטרפו עוד משפחות רבות מרומניה למאמץ ההקמה של היישוב. הם החליטו לשנות את שמו לראש פינה לפי הפסוק מתהילים קי"ח, כ"ב: "אבן מאסו הבונים, הייתה לראש פינה", כסמל לאבן הפינה שהם מניחים להתיישבות הספציפית הזו ובכלל בארץ. בשנת 1883 לקח הברון רוטשילד את אנשי היישוב תחת חסותו, והוא דאג להמשך הקמת היישוב ולהקמה ותפעול של מגוון שירותים שונים למען האוכלוסייה, בתמורה להעברת כל האדמות לבעלותו. על אף שהיישוב עבר כמה בעלויות במהלך קיומו, במלחמת העצמאות השתלט כוח של אצ"ל וההגנה על האזור, והאדמות הנטושות באזור עברו לידיהם של היהודים להמשך עיבוד ופיתוח. המבנים ההיסטוריים שבמושבה עברו שיפוץ, שחזור ותחזוקה והם היום מוקד תיירותי מוכר ופופולרי בדרכם של רבים המטיילים בצפון הארץ.

  מה יש לראש פינה להציע?

  ראש פינה מציעה למבקרים בה שפע של פינות היסטוריות מרתקות ומבנים יפהפיים לבקר בהם, המספרים את סיפור המושבה, במסלול הליכה של כ-4 ק"מ בנחל ראש פינה המתאים לכל המשפחה. בין המבנים המשוחזרים והאתרים שתוכלו לבקר בהם: בית הפקידות של אנשי הברון, בית פרופסור מר (שנלחם במלריה והיה למנכ"ל משרד הבריאות הראשון בישראל), גני הברון, מערת שלמה יוסף שבה מוקרן חיזיון אור קולי המספר על תקופת המנדט הבריטי במקום, בית הקברות העתיק ובית הכנסת המרכזי שנבנה עם קום המושבה, ולו תקרה ייחודית וארון קודש שנותרו כשהיו בעת הקמת המבנה. בסביבת היישוב יש מגוון רחב של יקבים, שמורות טבע, מסלולי טיולים ותצפיות נהדרות על הנוף המרהיב של הצפון, לצד מגוון מלונות בצפון המשדרגים את חוויית הביקור.

  מלון ספא מצפה הימים- המלון המושלם בשבילכם

  לרשת ישרוטל יש מלון מושלם הנמצא בין צפת לראש פינה, ושמו מלון מצפה הימים. זהו אחת המלונות הטובים ביותר באזור הצפון לחופשה באווירה מרגיעה, המציע נוף נפלא לרמת הגולן ולכנרת, ספא יוקרתי, מסעדת בשרים "גריל עץ" לחוויה קולינרית נפלאה, והנאה מתוצרים חקלאיים בקונספט farm to table מהחווה החקלאית והמשק הנמצאים סמוך למלון. במלון מצפה הימים יש גם בריכה חצי אולימפית מחוממת, סאונה רטובה ויבשה, ג'קוזי וחדר כושר, ובתוספת החדרים המעוצבים והמאובזרים תוכלו לשכוח מהעומס היום יומי של השגרה וליהנות מחוויה גלילית אותנטית.